12 września 2019r. grupa 40 przedszkolaków w ramach projektu „Na start” wyjechała na wycieczkę autokarową do opolskiego ZOO. Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki, opowiadały o tym jakie zwierzęta chciałyby tam zobaczyć. Tuż za bramą dzieci zostały przywitane przez pracowników ZOO, którzy przeprowadzili z dziećmi w dwóch grupach zajęcia tematyczne. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek o życiu zwierząt, sposobach żywienia i ich pielęgnacji.

Największy podziw spośród wszystkich zwierząt wzbudziły żyrafy oraz uchatki kalifornijskie, które dzieci oglądały w czasie zabaw a jednocześnie mogły obserwować na monitorze młode foki. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci wykonywały różne akrobacje, ciesząc tym naszych podopiecznych. Dzieci z zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptaki, sowy, jaszczurki i pajęczaki. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie dużych kotów -pantery, geparda rysia, żbika, które przechodziły kilka razy dumnie przed nami. Bajkowego wilk dzieci uznały za przyjazne zwierzę, wilk chętnie przechadzał się wzdłuż wybiegu. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe króliki, kangury, mrówkojad, lemury i surykatki. Podczas
zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze. Pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć wróciły do domu. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.